вівторок, 14 квітня 2020 р.

Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років


Розвиваючі  ігри для дітей 3-4 років
У віці 3 дітей набагато більше цікавить спілкування з однолітками. Вони здаються цілком самостійними, здатні самі гратися та навіть вигадувати нові дивовижні ігри… Але насправді вони потребують уваги батьків та інших дорослих нітрохи не менше, ніж раніше. І саме батьки можуть правильно підібрати ігри для розвитку навичок, які важливі в цьому віці.

Які навички розвиваються у дітей 3 років
Емоційний розвиток
У цьому віці дитина активно освоює світ за допомогою рольових ігор: пробує ті чи інші ролі, які спостерігає в навколишньому світі. Наприклад, приміряє на себе різні сімейні ролі, граючи в «дочки-матері». За допомогою гри вивчає різні професії, які бачить навколо себе: створює свій «магазин» (продавець), «свердлить» дрилем і стукає молоточком (майстер), стукає пальчиками по запасній клавіатурі - працює на комп'ютері.
Рольові ігри - хороша можливість для батьків допомогти дитині опрацювати якісь страхи або проблеми у відносинах з однолітками, адже саме в цьому віці маленька людина активно шукає своє місце в колективі дитячого садка, на дитячому майданчику і в гуртках. Якщо дитина поки що не готова придумувати гру сама, то дорослий показує приклад - простіше кажучи, грає з нею разом. До того ж, батьки можуть пропонувати дитині грати в ті ігри, які, у свою чергу, вона буде пропонувати своїм ровесникам.

Інтелектуальний розвиток
Дитина вже починає активно цікавитися буквами і рахунком, вивчати геометричні форми і кольори. Деякі діти здатні в цьому віці рахувати не лише до десяти, а й далі, а інші можуть навчитися читати і навіть писати прості слова.

Розвиток логіки
Маленька людина вже здатна структурувати предмети за властивостями і ділити їх на групи: меблі, посуд, овочі, фрукти, дикі тварини, домашні тварини. Може охарактеризувати властивості предметів. Звичайно ж, батьки мають допомагати своїй дитині розвивати ці здібності.

Навколишній світ
У цьому віці дошкільник вже здатний не тільки сприймати природні явища емоційно і естетично, а й виявляти до них явний пізнавальний інтерес. Він задає питання про погодні явища, розбирається в частинах доби і порах року. З ним можна почати вивчати справжню природу в сусідньому лісопарку: які дерева і квіти там ростуть, які птахи і тварини його населяють.


7 ігор з дітьми у віці 3-4 років
Рольова гра для подолання страхів
Як допомогти дитині подолати свої страхи, використовуючи звичайну гру? Приміром, якщо дитина боїться, що прийде сіренький вовчок і вкусить за бочок, то можна спробувати погратися з нею в вовка і зайця.

Нехай малюк по черзі спробує себе в ролі кожної тварини: побуде і хитрим стратегом-вовком, який полює за зайцем, і винахідливим зайцем, який рятується від вовка. Досвід, набутий в процесі гри, допоможе йому переконатися в тому, що заєць може втекти і що зловити його не так вже й просто.

Також можна придумати гру, в якій лицар перемагає дракона, Колобок тікає від лисиці та інші казкові ролі про беззахисну жертву і переслідувача.
Рольова гра для подолання проблем у відносинах
Дорослий може побути собакою, який, наприклад, поводиться агресивно, або, навпаки, дуже сором’язливою і не може захистити себе від кривдників (тут можна підібрати будь-яку ситуацію, яка саме зараз є складною для дитини). А дитина в ролі мудрого господаря допоможе своїй улюбленій собаці подолати труднощі. Потім можна помінятися - нехай малюк побуде собакою, який потребує підтримки та захисту, а господар дасть своєму вихованцеві конкретні поради, що і як потрібно робити, щоб відстояти свої кордони.

Гра для вивчення літер і рахунку
Заради появи інтересу до букв і цифр можна пограти в гру «на що схожа ця буква?». Наприклад, літера «А» схожа на драбину, «В» - на зламані окуляри. При цьому можна для наочності разом з малюком малювати або ліпити з пластиліну букву і той предмет, який вона нагадує.

Гра для вивчення геометричних фігур
Плоскі геометричні фігури можна вирізати з дитиною з кольорового паперу. А потім наклеювати на аркуші, складаючи з них картинки – будиночки, дороги. Об'ємні геометричні фігури - кубик, піраміду, паралелепіпед, конус - можна склеїти з картону. А потім намалювати в віконечках, хто в них живе, і будувати з них башти і замки.

Гра для вивчення груп предметів на розвиток логіки
Необов'язково нудно зубрити, що банан - це фрукт, а помідор - це овоч. Можна замість цього влаштувати захоплюючу гру в сад і город.

Творчо можна підійти також до вивчення всіх необхідних груп предметів: меблів (грати в ляльковий будиночок), тварин на фермі (грати в ферму). При цьому зовсім не обов'язково купувати шикарний ляльковий будиночок або ціле господарство пластмасових корівок і овечок: можна, наприклад, склеїти будиночок з паперу, а тварин вирізати з якого-небудь старого журналу або книги.

Гра в пазли для розвитку логіки
Пазли - це, насправді, гра в ціле і його частини. Тому складати їх - важливий навик в три-чотири роки. Знову ж таки, можна не купувати дорогі пазли в магазині, а просто розрізати на кілька частин листівку або картинку зі старого календаря.

Ігри для вивчення навколишнього світу
Перед прогулянкою в парку можна підготуватися: дізнатися, які тварини і птахи живуть конкретно поруч з вами. Ви самі здивуєтеся, коли дізнаєтеся, що в сусідньому парку живуть зайці! Білочок можна не тільки годувати, а й розповідати як вони готують запаси на зиму.

Так само можна вивчати не тільки фауну, але й флору: дерева і трави, які ростуть неподалік. Збирати різнобарвні листя і засушувати їх у книгах, а також жолуді й шишки - робити з них осінні поробки.


Немає коментарів:

Дописати коментар