Стрес.
Як зменшити його рівень під час війни?
Під час війни кількість українців, які відчувають стрес, побільшало. Практично кожен із нас відчуває тривожність. Нам страшно, ми постійно читаємо новини і не можемо передбачити, що буде завтра. Як же вчинити у такому разі? Звісно, не завадить психологічна консультація. Вона потрібна для того, щоб розібратися в причинах стресу, а також визначити точки виходу з цього стану.
Чому підвищується рівень стресу?
Здається, що тривожність уже стала звичайним станом для багатьох українців. І це справді так. Але якщо нічого з нею не робити, ми можемо застрягти в стресі і впасти в глибоку депресію.
Необхідно розуміти, що стрес посилюється через поток інформації, активні бойові дії, наших близьких, які перебувають на війні. Також ми не відчуваємо контролю за життям, а ще не можемо робити ті речі, до яких звикли.
Дані фактори надають сильний вплив на наш психологічний та фізичний стан. Вони також впливають на підвищене вироблення гормону кортизолу. Звичайно, не можна вважати, що він негативно впливає на організм. У помірних кількостях він корисний і навіть необхідний. Але якщо відчувається його надлишок, ми відчуваємо тривожність, апатію, депресивність.
Що потрібно робити?
Не варто залишати все як є. Часто ми настільки сильно переймаємося стресовим станом, що не можемо самостійно з нього вибратися. Нам здається, що все довкола руйнується, а тривожність сковує нас. Цілком можливо, що вам знадобиться онлайн-психотерапевт, з яким ви проговорите проблему та знайдете її вирішення.
Чому так важливо? Коли людина відчуває стрес, вона має не тільки психологічні проблеми, але також можуть бути фізичні порушення. Зокрема, про надто сильне вироблення кортизолу свідчать млявість і сонливість, головний біль, зниження пам’яті, відсутність настрою, недостатність мотивації йти до своєї мети. А ще ми не хочемо їсти, відчуваємо зниження зору, біль у серці тощо.
Щоб хоч трохи допомогти собі, необхідно не тільки записатися на прийом до психолога, а й дотримуватися таких правил:
✨ розводьте негативний інформаційний потік позитивними новинами;
✨стежте за своїм сном, відпочивайте;
✨правильно харчуйтесь;
✨багато пийте води;
✨займайтеся фізичною активністю.
✨Також не забувайте, що всі проблеми потрібно промовляти. Зробити це можна з психологом, який вислухає вас та допоможе знайти рішення.
Немає коментарів:
Дописати коментар